Microsoft Outlook 2007 İçin Mail Ayarları
 

 20 Ağustos 2019 Microsoft Outlook 2007 İçin Mail Ayarları

E-Postalarınızın sağlıklı çalışabilmesi için resimlerde gösterilen ayarları bire bir yapmaya dikkat ediniz.

NOT: Aşağıdaki resimli anlatım Outlook kurulu bilgisayardaki ayarların, manuel olarak nasıl düzeltileceğini göstermektedir.


1: Outlook 2007 açıyoruz.2: Öncelikle Giden Kutusunun boş olduğundan emin olun.

Araçlar > Hesap ayarlarına tıklıyoruz3 Mailimizi seçip Değiştire tıklıyoruz.4: Adınızı giriniz, kendi posta adresinizi giriniz, Gelen-Giden kısmına kendi web adresinizi giriniz.

mail.websitem.com yada mail.websitem.com.tr. Kullanıcı adına kendi posta adresinizi ve şifrenizi giriniz. Diğer ayarlara tıklıyoruz.5: mail adresinizi kontrol edin ve Giden Sunucusu na tıklayın.6: Ayarları bire bir yapıp Gelişmişe tıklıyoruz.7: Ayarları bire bir yapıp Tamam'a tıklıyoruz.8: Hesap ayarların sına'ya tıklıyoruz.9: Ayarların tamamlandığını görüyoruz. Kapat, İleri, Son, Kapat tuşlarına basarak ayarları bitiriyoruz.Son adımda HATA mesajı alırsanız şifrenizi ve diğer ayarlarınızı tekrar kontrol ediniz.

NOT: ilk kurulumda Hesap türü:IMAP seçtiyseniz postayı tamamen silip Hesap türü:POP3 kurunuz. Bunun için "Otomatik Hesap Kurulumu" paneceresinin alt kısmından "Sunucu ayarlarını el ile yapılandır" seçeneğini işaretleyin.


ANKARA WEB TASARIM  |  KURUMSAL WEB TASARIM  |  HOSTİNG HİZMETLERİ  |  REFERANSLARIMIZ  |  İLETİŞİM  |    SSS