Google Harita Kaydınız Askıya Alınmıştır DOLANDIRICILARIDİKKAT! Google'dan arıyoruz diyerek aşağıdakilerden birini söylerlerse sakın aldanmayın.


 • İşletmenizin Google haritalardaki konumu askıya alınmıştır-alınacaktır.
 • İşletmenizin Google haritalardaki listelenme tarihi bitmiştir.
 • İşletmenizin Google haritalarda yayınlanması 3 yıllık 300TL 50 yıllık 1000TL vs..
 • İşletmenizi Haritada yayınlatmak istermisiniz?
 • Daha önce Google Harita Servisinden yararlanmışsınız. Süresi dolmak üzere veya doldu. Yenileyelim mi?
 • Google Benim İşletmem Kapanıyor!
 • ve bunların benzeri Google Business kayıtları vs..

 • Bu söylemlerin hepsi kesinlikle yalandır. Google harita kaydı veya Google Business (işletmem) kaydı kesinlikle ücretisizdir ve herkez yapabilir.

  Bu şekilde haksız kazanç elde etmeye çalışan firmalara kesinlikle kanmayın.


  Google Harita Kaydı Kesinlikle ÜCRETSİZDİR.


  Son günlerde ülkemizde Google'ın sunduğu ücretsiz hizmetleri firmalara ücretliymiş gibi satmaya çalışan bir çok dolandırıcı ortaya çıktı. Utanmadan şirket kuran google tabelası yaptıran bu dolandırıcılar ne yazık ki bilinçsiz esnafi ve firmaları dolandırmaya devam ediyorlar. 0850 li numara almak günümüzde çok kolay. Google hizmetlerine başvurup ücretsiz Google Sertifikası almak ve Google partneri olmak ta çok kolay. E durum böyle olunca meydanı boş bulan dolandırıcılara da bir ekmek kapısı açılmış oldu.


  Biz Türkiye Google Partneriyiz Lisansımız - Sertifikamız var. "diyen dolandırıcılar"


  Artık çocuklar bile Google partler belgesi alabiliyor Bu tür sahtekarlara prim vermeyin.

  Sizleri dolandırıp paranızı almalarına izin vermeyin.

  Yok efendim Google partneriyiz, Google sertifikamız var, para vermezseniz işletmeniz haritalardan silinecek. "Bende Google Sadrazamıyım hadi sil!" Bu sahtekarlara inanmayın.


  Google Harita Kaydı Kesinlikle SÜRESİZDİR bitiş tarihi yoktur.


  Ücretsiz bir hizmeti ücretliymiş gibi satmaya çalışan sahtekarların Google adını kullanarak size Harita hizmeti Konum hizmeti gibi ücretsiz hizmetleri para karşılığı satmalarına izin vermeyin.

  Ülkemizde bilişim suçlarının ne yazık ki çok zayıf olduğu bu dönemde bu dolandırıcıların alacağı hiç bir ceza yok. Yapabileceğimiz tek şey bilinçlenmek. Emeğimiz ile para kazanmaya çalışan bizler anlamadığımız internet konularında dolandırılmaya çok müsaitiz. Bilmemiz gereken tek şey Google Haritalar ve Google My Businnes gibi bir çok google hizmetinin ücretsiz olduğu. Google Adwords gibi ücretli hizmetler tabiki var. Eğer Google Reklamına ihtiyacınız varsa ve ücretli reklam vermek istiyorsanız en sağlıklısı https://ads.google.com adresine girerek reklam hizmetine ücretsiz olarak kaydolmanız ve bu site üzerinden destek alarak ücretli reklam yapmanızdır.


  Google Benim İşletmem Kapanıyor Yalanı ve DOLANDIRICILIĞI


  Google harita kayıt dolandırıcılığından yeterince para kazanan kötü niyetli kişilerin farklı bir dolandırıcılık yöntemidir. Google "benim işletmem" servisinin kapanması söz konusu değildir. İtimat etmeyiniz.


  İşletmemi Google Haritadan SİLME YETKİSİ KİMDE?


  Türkiye'deki hiç bir google partneri sizi haritalardan silemez. Bu yetki sadece sizi haritalara kaydeden kişidedir ve silme işlemi aylar süren sancılı bir iştir (yeni kayıt işlemi çok kolaydır). Eğer bu kişi (haritaya kaydeden) siz değilseniz google'a başvurup "Burası Benim İşletmem" diyerek yönetimi ele alabilirsiniz. Google size yurt dışından bir zarf gönderecektir. Zarftan çıkan KOD ile yönetimi ele alabilirsiniz. Yani sonuç olarak Sizi haritalardan silmeye kimsenin yetkisi yoktur.
  Yazar: Umut Yıldız

  Tarih: 6 Ocak 2019
  MEMNUNİYET
  Birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve sürekliliktir.

  KALİTE
  Uluslararası standartlarda kaliteli hizmet ve sorunsuz erişim.

  MAKSİMUM HIZ
  Özel tasarım ve kodlamalar ile hızlı açılan web siteleri.

  GÜVENLİK
  Saldırılara karşı güvenli web siteleri, profesyönel kodlamalar.

  TECRÜBE
  23 Yıllık tecrübesi ile konusunda uzman rakipsiz kadro.